Medzinárodný deň detí
Dňa 5. 6. 2026 sme na našej základnej škole spoločne oslávili Medzinárodný deň detí. Toto krásne podujatie zorganizovala rodičovská rada školy v spolupráci s pedagogickým zborom. Aj počasie nám prialo – celý deň bolo slnečno a príjemne. Akoby nám aj ono chcelo pripomenúť, že detský úsmev má svoje výnimočné čaro. Počas celého dňa sa nikto nenudil. Pre žiakov prvého aj druhého stupňa bolo pripravených množstvo zaujímavých aktivít. Hneď ráno nás svojím vystúpením a detskými pesničkami roztancovala tanečnica Rumi. Školský dvor sa zaplnil hudbou, smiechom a tancom, do ktorého sa s radosťou zapojili deti aj dospelí. Vo vestibule prebiehali tvorivé dielne, kde si deti mohli pliesť náramky, kresliť na kamene a sádrové odliatky či vyfarbovať antistresové omaľovánky, ktoré sme neskôr využili na spoločnú nástenku. Počas dňa si mohli pozrieť aj animované rozprávky, ktoré zaujali nielen mladších, ale aj starších žiakov. Veľkou atrakciou na školskom dvore bol nafukovací skákací hrad, na ktorom sa deti do sýtosti vyšantili. Bolo nádherné sledovať ich radostné, spokojné a šťastné tváre. V telocvični sa odohrávali napínavé súboje medzi triedami vo vybíjanej, žiaci si zmerali sily na balančnej dráhe a nechýbal ani futbal. O občerstvenie bolo tiež postarané. Všetci sme sa osviežili chutným nápojom a zmrzlinou, ktorú pre deti zabezpečila pani Beláková, predsedníčka ZRŠ. Srdečne jej za to ďakujeme. Veľkým prekvapením bol kúzelník, ktorý predviedol množstvo úžasných trikov. Deti, najmä siedmaci, sa dlho snažili prísť na to, ako sa mu jeho kúzla podarili. Napriek všetkým snahám však ich tajomstvo neodhalili. Žiaci prvého stupňa si okrem tvorivých dielní užili aj skladanie lega, ktoré si napokon odniesli do svojich tried. Lego, hračky, sladkosti a mnoho ďalších darčekov priniesol pán Milan Daniel, predseda občianskeho združenia MiniBodka. Naša škola s týmto združením úzko spolupracuje, a preto mu patrí veľké poďakovanie za štedré dary, ktoré priniesli deťom veľa radosti. Celý deň sa niesol v príjemnej atmosfére, plnej smiechu, hudby a dobrej nálady. Kto mal chuť, tancoval, zabával sa a užíval si spoločné chvíle so spolužiakmi a učiteľmi. Na záver patrí úprimné poďakovanie všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii tohto krásneho dňa – rodičovskej rade, pedagogickému zboru, všetkým dobrovoľníkom, sponzorom a osobitne našej pani riaditeľke za podporu a vytvorenie príjemného prostredia pre deti. Ďakujeme za nádherný deň plný radosti, úsmevov a nezabudnuteľných zážitkov. Už teraz sa tešíme na budúcoročné oslavy Medzinárodného dňa detí!
Napísal: Marcela Oláchová