• Nástup do školy od 1.6.2020

• Návrat dieťaťa do ZŠ s MŠ Bušince od 1.6.2020

Poučenie pre zákonného zástupcu žiaka a žiaka školy o zabezpečení vyučovania

Prihlásenie žiaka je dobrovoľné, ale záväzné.

Potrebné je dodržiavať tieto pravidlá:

- predložiť pri prvom nástupe žiaka do základnej školy, alebo po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri dni písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie (viď príloha),

- zabezpečiť každý deň dve rúška a jednorazové papierové vreckovky pre každé dieťa,

- prevádzka školy 7:00 – 15:30 hod.

- vzdelávanie 8:00 – 11:30 hod. (podľa počasia a rozvrhu aj vo vonkajších priestoroch),

- vstup do školy bočným vchodom,

- ranný filter – meranie teploty a dezinfekcia rúk,

- odprevádzanie do tried asistentmi učiteľa a následné odovzdávanie triednym učiteľom,

- žiak v triede nenosí rúško, nasadzuje si ho len po opustení triedy,

- platí povinnosť dodržiavania odstupov a pravidelná dezinfekcia rúk,

- v prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID 19, bezodkladne o tejto situácii informovať príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy a tiež bezodkladné nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom - za týchto podmienok je dieťa zo školy vylúčené.

- dodržiavať pokyny riaditeľstva školy, ktoré upravujú podmienky prevádzky ZŠ s MŠ Bušince do konca školského roku 2019/2020.

Žiaci budú prichádzať a odchádzať len osobami, s ktorými žijú v spoločnej domácnosti (výnimkou budú žiaci, ktorí budú dochádzať autobusmi – odprevádzanie asistentom učiteľa podľa dohodnutých pravidiel).

Podľa stanoveného rozpisu pôjdu žiaci priebežne s triednym učiteľom na obed (podľa nahlásenia).

Po skončení vyučovania si žiakov prevezmú vychovávateľky ŠKD alebo asistenti učiteľa.

Vo všetkých priestoroch školy je zabezpečené pravidelné vetranie a dezinfekcia priestorov.

1. V prípade spoločnej domácnosti dieťaťa s osobou staršou ako 65 rokov:

súhlasím – nesúhlasím s umiestnením môjho dieťaťa do školy

2. Záujem o stravu: áno – nie

3. Záujem o ŠKD:

áno – nie (ak áno uveďte čas prevzatia dieťaťa z ŠKD: __________ hod.)

* prosíme zakrúžkovať vhodnú odpoveď

V Bušinciach 20.05.2020                                                                   riaditeľstvo školy

Príloha:

Priloha_2.pdf